3 stycznia 2017

Dzieci spędziły Święta w rodzinnych domach

W ostatnich tygodniach zakończyło się kilka kolejnych postępowań. Ku naszej wielkiej radości, rodzice mogli spędzić Święta Bożego Narodzenia razem ze swoimi pociechami. To szczęście nie byłoby ich udziałem bez wsparcia naszych niezawodnych Darczyńców.

Święta wśród najbliższych

Swojego szczęścia nie kryli państwo Monika i Marcin z warszawskiej Pragi, gdy do domu wróciła szóstka ich dzieci odebrana na skutek bezpodstawnej interwencji kuratora sądowego. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wsparciu socjalnemu innej organizacji, również w Białymstoku Boże Narodzenie było czasem radości i wspólnego świętowania dla sześcioosobowej rodziny. Podobnie w podwarszawskim Piasecznie, gdzie państwo Katarzyna i Radosław spędzili święta wolni od lęku przed ograniczeniem ich praw rodzicielskich i groźby odebrania im dzieci, do czego dążyli urzędnicy socjalni.

Przed nam ogromne wyzwania

Wielu rodzinom wciąż jednak towarzyszy lęk o wspólną przyszłość. Nasi prawnicy kontynuują zaangażowanie w trwające postępowania i nieustannie pomagają kolejnym potrzebującym. Adwokaci z Ordo Iuris reprezentują rodziców z Płońska, Grodziska Mazowieckiego, Hrubieszowa, Warszawy, Ostrołęki. Wiele energii wkładają też w to, by znaleźć kochającą rodzinę adopcyjną dwuletniemu Hubertowi, którego dzięki naszej interwencji nie zabrano z Centrum Zdrowie Dziecka w Międzylesiu. Chłopczyk przebywa tam od urodzenia pod opieką pielęgniarki, z którą wiąże go silna więź emocjonalna.

dr Joanna Banasiuk - wiceprezes Instytutu na rzecz kultury prawnej ORDO IURIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz