11 grudnia 2016

Obywatele RP - pożyteczni idioci PIS?

Za nami 80-miesięcznica smoleńska. Pokojowe comiesięczne obchody próbowali zakłócić aktywiści grupy pod nazwą Obywatele RP. Najpierw po porannej mszy, nie odbyło się bez przepychanek, policja w ramach zabezpieczenia i weryfikacji pirotechnicznej miejsca, gdzie mieli przebywać premier i inni ministrowie przesunęła demonstrantów z Obywateli RP o kilka metrów. Lider Obywateli RP niejaki Paweł Kasprzak później żalił się dziennikarzom, że policjanci nie pozwolili przeszkadzać w oddaniu hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o rzekomym naruszeniu nietykalności.

Wieczorem sytuacja się powtórzyła, mimo prób utrudnienia w postaci gwizdów i krzyków, przed Pałacem Prezydenckim obchody odbyły się. Była modlitwa i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, w którym nawiązał do prób blokowania Marszu Pamięci. Policja skrzętnie odgrodziła Obywateli RP od pozostałych demonstrantów.

Zatem klęska Obywateli RP, którzy odgrażali się że nie dopuszczą do 80-miesięcznicy smoleńskiej. Równocześnie dali bezdyskusyjny argument na rzecz uchwalenia nowego prawa o zgromadzeniach publicznych. Dziennikarz TVN Konrad Piasecki tak ocenił ich działania cyt. Próby zakłócenia miesięcznicy smoleńskiej będą doskonałym argumentem za zaostrzaniem prawa o zgromadzeniach. Tak działają pożyteczni idioci.

O projekcie nowelizacji Prawa o Zgromadzeniach zob. http://serwis21.blogspot.com/2016/12/po-nowelizacji-prawa-o-zgromadzeniach.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz