7 grudnia 2016

Dzieci chcą wrócić do swoich domów


zdjecie
Nieustannie kontaktują się z nami i proszą o pomoc rodziny, które na skutek bezdusznych ingerencji administracyjnych, stają przed widmem rozbicia.
Sześcioro dzieci odebrano rodzicom na warszawskiej Pradze tylko dlatego, że najstarsze z nich (nastoletnie) samodzielnie wróciły do domu wieczorową porą. Pięcioro innych dzieci zabrano z rodzinnego domu w Warszawie, po pochopnej interwencji kuratora sądowego. W Płońsku dwoje malutkich dzieci, z których jedno cierpi na niestabilną cukrzycę, zostało odebranych z powodu rzekomej „niewydolności wychowawczej rodziców”.

W każdej z tych spraw interweniowali prawnicy Ordo Iuris

Do tych rodzinnych tragedii rozdzielenia rodziny dochodzi bardzo często z zupełnie błahych powodów. Wielokrotnie wystarczyłoby wsparcie właściwych instytucji, które jednak wolą rozbić rodzinę niż przyjść jej z prawdziwą pomocą. Dlatego Ordo Iuris nie ogranicza się jedynie do interwencji procesowej. Aby sąd pozwolił na powrót dzieci do domu, budujemy szeroką koalicję ludzi dobrej woli, którzy wspierają rodziców pomagając zdobyć im potrzebne środki lub kompetencje w radzeniu sobie z domowymi trudnościami.

W obronie rodzin mamy stuprocentową skuteczność

W kończącym się roku podjęliśmy interwencje w sprawie 37 dzieci w kraju oraz 8 za granicą. Trzynaścioro dzieci już powróciło do swoich rodziców, jednak w przypadku pozostałych ciągle trwają postępowania. Robimy co w naszej mocy, by wróciły do swoich domów jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Możemy im pomóc jedynie dzięki ofiarności naszych Darczyńców

Tak ogromna skuteczność naszych interwencji jest możliwa tylko dzięki całkowitemu zaangażowaniu prawników Ordo Iuris w osobisty kontakt z rodzinami i ich środowiskiem. Każda sprawa to dziesiątki godzin pracy nad aktami sądowymi, przejazdy do odległych miejscowości oraz koordynacja szerokiego wsparcia dla rodziny.Wykorzystujemy wszystkie prawne środki, aby przekonać sąd do zakończenia traumy dzieci przetrzymywanych bezpodstawnie w placówkach wychowawczych.
Koszty tak wielkiego zaangażowania możemy ponosić jedynie dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Każde postępowanie to poważne obciążenie dla naszego i tak napiętego budżetu. Jednak do tej pory nigdy nie odmówiliśmy wsparcia dzieciom, które odebrano rodzicom. Wierzymy, że dzięki Pana/i pomocy, nadal będziemy w stanie pomagać rodzinom i chronić je przed tragedią rozłąki.
Dlatego proszę o przekazanie 30 zł, 50 zł, 100 zł lub dowolnej innej kwoty, aby nasi prawnicy mogli pomóc dzieciom wrócić do swoich rodziców.
Numer konta: 32 1160 2202 0000 0002 4778 1296
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa
Rachunek bankowy dla darowizn w USD: PL 92 1160 2202 0000 0002 5104 0774
Rachunek bankowy dla darowizn w EUR: PL 86 1160 2202 0000 0002 5104 0591
Bank Millennium S.A, BIC: BIGBPLPW
transferuj
paypal
Z wyrazami szacunku,
podpis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz