10 lipca 2016

Polska wygrywa klasyfikację medalową Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

Podczas Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Amsterdamie, Polaka po raz pierwszy w historii mistrzostw wygrała klasyfikację medalową. Ogółem zdobyliśmy 12 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy.
Szczegółowe wyniki Polaków podaje sport.pl. W sobotę złoto zdobył w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, a srebro w trójskoku Karol Hoffmann. Dzień wcześniej dwa złote medale wywalczyli w rzucie młotem Anita Włodarczyk i w skoku o tyczce Robert Sobera.
W niedzielę pierwszą medalistką została Joanna Linkiewicz w biegu na 400 m ppł. Później była biegaczka na 1500 m Angelika Cichocka, która czasem 4:33 zdobyła złoty medal. Następnie Paweł Fajdek wynikiem 80,93 po raz pierwszy w karierze został mistrzem Europy w rzucie młotem. Brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki - 77,53. Chwilę później Michał Haratyk wynikiem 21,19 został wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą. Czwarte miejsce zajął zaledwie 19-letni Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) - 20,58, który brązowy medal przegrał o... jeden centymetr. Potem Adam Kszczot czasem 1.45,18 obronił w niedzielę tytuł mistrza Europy w biegu na 800 m. Srebro w Amsterdamie wywalczył Marcin Lewandowski, który na mecie miał taki sam czas, co trzeci Brytyjczyk Elliot Giles - 1.45,54. A na sam koniec męska sztafeta 4x400 m w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko wynikiem 3.01,18 wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie.