24 kwietnia 2016

Ważny podpis dla Rodziny w Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej

Dobre prawo nie jest lekiem na całe zło, ale może bardzo pomóc rodzinom, żeby były trwałe i nie zatraciły swej istoty. Żyjemy w takich czasach, że oczywiste dobro trzeba wpisać do prawa, aby je odpowiednio chronić.
Właśnie dlatego powstała Europejska Inicjatywa Obywatelska "Mama, Tata i Dzieci", której celem jest uznanie przez UE, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina jest oparta na małżeństwie i/lub pokrewieństwie.
Aby unijne instytucje w ogóle zajęły się sprawą, potrzeba zebrać milion podpisów! Mamy na to tylko niecały rok, więc zacznijmy już dzisiaj. Podaję link do strony, pod którą można się podpisać. Proszę Państwa o podpis w tej ważnej sprawie:
Cele inicjatywy zostały opisane w następujący sposób:
"Postępująca fragmentacja pojęć „rodzina” i „małżeństwo” stanowi problem dla UE. Legislacja UE odwołuje się do obu terminów, ich znaczenie jednak jest coraz bardziej nieostre, a dyrektywy unijne stosują rozbieżne definicje. Inicjatywa ta proponuje rozwiązanie owego problemu przez przyjęcie jednej, obejmującej całą UE, definicji obu pojęć zgodnej z ustawodawstwem wszystkich krajów członkowskich UE. Inicjatywa jest w pełni zgodna z art. 9 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, gwarantując Państwom Członkowskim kompetencję do pełnego regulowania kwestii związanych z małżeństwem i rodziną."
Prezesem inicjatywy została Edit Frivaldszky. P. Edit jest Węgierką, żoną oraz mamą trójki dzieci. Na co dzień zajmuje się na Węgrzech między innymi CitizenGO (pełni tam podobną funkcję do mojej w Polsce). Poprosiłam ją o kilka słów skierowanych do Polaków:
„Znając nasze powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki i do szabli, i do szklanki”, proszę Was, Drodzy Przyjaciele z Polski, abyście zaangażowali się w naszą
wspólną inicjatywę „Mama, Tata i Dzieci” („Mum, Dad & Kids”).
Wesprzyjmy wspólnie rodzinę!
Polska silna rodzina oraz więzy łączące członków rodzin są przykładem dla wielu krajów UE.
Proszę Was o podpisanie się pod inicjatywą oraz o zachęcenie do zrobienia 
tego samego przez Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych.
Niżej jeszcze raz podaję link do oficjalnej strony, pod którą można się podpisać. Razem z Edit Frivaldszky zachęcam do podpisów:
Gdy już złożą Państwo swój podpis, zachęcam do rozpowszechnienia adresu powyższej strony wśród Państwa rodziny, przyjaciół i znajomych.
Prosimy również media o to, aby poinformowały o inicjatywie! Prosimy także wszystkie organizacje pozarządowe, publicystów, dziennikarzy, blogerów o udostępnianie linka do podpisów. Wspólnie zawalczmy o rodzinę w Europie.
Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor Kampanii CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz