4 kwietnia 2016

CitizenGO wzywa do reakcji na ustawkę feministek w Kościele św. Anny

Środowiska pro-life zapowiedziały wniesienie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do zakazu aborcji w Polsce, a w kościołach w ostatnią niedzielę odczytywano list episkopatu dotyczący tej kwestii. Obecne przepisy prawne są niespójne i nielogiczne, niewątpliwie wymagają zmian naszym zdaniem w zakresie wzmocnienia ochrona życia poczętego, jednak w przypadku ochrony życia matki, propozycja zakazu może wzbudzić poważne wątpliwości. Ale zamiast merytorycznej, choćby filozoficznej dyskusji ze strony przeciwników zaostrzenia przepisów, mamy inwektywy i prowokacje lewactwa jak ta uczyniona w kościele Św. Anny (http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/287385-okrzykami-przerwala-msze-skandaliczna-prowokacja-w-kosciele-sw-anny). CitizenGo zatem apeluje o poparcie dla treści z listu polskiego episkopatu. Cyt. apel CitizenGO:

batalia o ochronę życia dla każdego dziecka, zarówno przed urodzeniem jak i po urodzeniu rozpoczęła się na nowo. Rusza obywatelska inicjatywa postulująca prawo do życia dla każdego dziecka. Zgodnie z Konstytucją, posłowie, Senat, Prezydent oraz Rada ministrów ciągle mają też szansę wyjść z własną inicjatywą ochrony życia.
Pewnie wielu z państwa usłyszało o prowokacji feministek i współpracujących z nimi mediów w Kościele św. Anny w Warszawie, zakłócających czytanie listu naszych biskupów, w którym wzywali oni do podjęcia starań o ochronę życia. W tej medialnej „ustawce” wzięło udział raptem kilka osób.

Pokażmy, że osób, które wspierają prawo do życia dla każdego dziecka przed i po urodzeniu, jest dużo więcej. Podpiszmy list poparcia dla treści, które były czytane wczoraj we wszystkich polskich kościołach:
Aby chronić życie każdego dziecka nie trzeba być wierzącym człowiekiem. Ale trzeba być człowiekiem wolnym… 
Czy słyszeli Państwo o tym, że matka Andrea Bocelli’ego była namawiana do aborcji ze względu na ślepotę syna? Zachęcam do odszukania tej historii w Internecie. Jest poruszająca… Zabijanie dzieci przed urodzeniem, bo np. istnieje podejrzenie, że są chore, jest głęboko niesprawiedliwe i dyskryminuje osoby niepełnosprawne (a czasem geniuszy, jak A. Bocelli). 
Czy słyszeli Państwo, że w krajach zachodnich bardzo rzadko rodzą się dzieci z zespołem Downa? Powodem tego wcale nie jest jakaś wyjątkowa profilaktyka, tylko fakt, że prawie wszystkie są zabijane przed urodzeniem!
W Polsce prawie 100% legalnych aborcji jest spowodowanych właśnie chorobą dziecka albo podejrzeniem, że ona występuje.
List polskich biskupów pokazuje stanowisko Kościoła (czyli wszystkich jego członków) w sposób jednoznaczny (należy zapewnić ochronę życia każdego dziecka przed i po urodzeniu). Wesprzyjmy głos Episkopatu:
Dziękuję za Państwa zaangażowanie i serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor Kampanii CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz