26 kwietnia 2016

Apel do ONZ w obronie prześladowanych chrześcijan

Chrześcijanie żyjący na terenach opanowanych przez ISIS/Daesz są mordowani przez ścinanie, krzyżowanie, wcześniej porywani i torturowani.
Zachęcamy wszystkich do dołączenia do wspólnego apelu przygotowanego przez CitizenGO oraz współpracujących z nami organizacji In Defense of Christians oraz MasLibres. Prosimy ONZ o uznanie agresji wobec chrześcijan mianem ludobójstwa oraz o podjęcie natychmiastowych kroków w celu zapewnienia respektowania praw człowieka na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.
Chrześcijani stali się ofiarami licznych egzekucji. Dzieci chrześcijańskie są siłą odbierane rodzicom. Dziewczynki i kobiety doświadczają najgorszych form molestowania seksualnego, do gwałtów włącznie. Są zmuszane do zawierania małżeństw oraz padają ofiarami handlu ludźmi. Kościoły i inne miejsca związane z chrześcijaństwem są dewastowane. Chrześcijańskie miasteczka, wioski i całe regiony są niszczone. Uchodźcom brakuje domów i podstawowej pomocy humanitarnej.
Tylko w ostatnich dwóch latach ok. 5 tys. Jazydów zostało zamordowanych przez tzw. "ISIS/Daesz", a wielu innych było torturowanych i zmuszanych do przejścia na islam. W sierpniu 2014 r. ponad 150 tys. chrześcijan uciekło przed Daesz z Mosulu, Karakosz i innych miejscowości w okolicach Niniwy. To tylko kilka przykładów z wielu aktów ludobójstwa dokonywanego przez Daesz, o których piszemy w naszym apelu do ONZ.
Tak regularne i zaplanowane prowadzenie ataków, przerażająca skala zbrodni, a w ich wyniku opuszczanie Syrii i Iraku przez chrześcijan to dowody na to, że poziom prześladowań chrześcijan, Jazydów i innych religijnych mniejszości ba Bliskim Wschodzie osiągnął poziom ludobójstwa i tak powinien zostać zakwalifikowany przez organizacje międzynarodowe.
WZYWAMY ONZ DO DZIAŁANIA
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy 28 stycznia br. w przyjętej niemal jednomyślnie (117 głosów za, 1 przeciwko) rezolucji "Foreign Fighters in Syria and Iraq" określiło działania tzw. Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie mianem ludobójstwa. Taka kwalifikacja działań islamskich terrorystów pozwala na większe przeciwdziałanie tym zbrodniom. Parlament Europejski głosował w tej sprawie 4 lutego br. (2016) za pomocą projektu rezolucji, której tytuł brzmi "Regularne mordowanie mniejszości religijnych przez 'Państwo Islamskie' ". Zwracamy się do ONZ, aby również uznał prześladowania na chrześcijanach w Iraku i Syrii mianem ludobójstwa oraz aby uwzględnił inne postulaty, które przygotowaliśmy w specjalnym wezwaniu do działania. 
Zachęcamy Państwa do dołączenia do naszego apelu. Apel wraz z podpisami zostanie przedstawiony w siedzibie ONZ w Nowym Jorku 29 kwietnia br. podczas Kongresu "WeAreN" (Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami). Szczegółowe informacje na temat Kongresu znajdą Państwo tutaj: http://wearen.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz