30 marca 2016

Zamordował, ale uniknie kary

Jak informuje ndie.pl (za aftonbladet.se) - Arabski uczeń, który na początku stycznia zamordował nożem 15 letniego Arminasa został uniewinniony. Arminasa Pileckas pochodzący z Litwy stanął w obronie koleżanki, gdy ta padła ofiarą napastowania seksualnego ze strony 14-letniego Araba z Syrii, Ahmeda Mustafa Al Haj Ali. Zajście miało miejsce w jednej ze szkół w Szwecji. Litwin skutecznie obronił koleżankę, jednak na drugi dzień Ahmed przyszedł do szkoły z nożem kuchennym i zaczął z całą brutalnością dźgać nożem Arminasa. Nastolatek zmarł w szpitalu z powodu wykrwawienia. Rodzice zasztyletowanego chłopca oskarżają szwedzkie władze i media o motywowane poprawnością polityczną tuszowanie faktu, iż zabójca był imigrantem z Syrii. W marcu zapadłą decyzja w sprawie. Prokurator Pernilla Tallinger nie ma wątpliwości, że Ahmed jest winny zabójstwa, jednak uniknie kary. Powodem do uniewinnienia jest jego niski wiek, który wynosi 14 lat gdy zamordował. Rodzice nie doczekają się sprawiedliwości.

2 komentarze:

  1. Dlatego nauczyciele powinni być uzbrojeni w bron palną i sami zapobiec użyciu noża przez bandytę - lub zapobiec eskalacji problemu poprzez jego eliminację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlatego nauczyciele powinni być uzbrojeni w bron palną i sami zapobiec użyciu noża przez bandytę - lub zapobiec eskalacji problemu poprzez jego eliminację.

    OdpowiedzUsuń