27 marca 2016

Program 500+ wnioski, gdzie i kiedy składać, jak je wypełnić

Od 1 kwietnia rusza program 500+ czyli świadczeń wychowawczych. Program Rodzina 500plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus"?
Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie w której mieszkamy,  
za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet.


Jak wypełnić wniosek?


E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Wzór wniosku o świadczenie wychowawcze
Załącznik nr 4 Oświadczenie członka rodziny o wielkości gospodarstwa rolnego - pdf edytowalny

źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz