10 października 2015

Wiec pod aresztem ZWOLNIC MIERNIKA - WSADZIĆ KISZCZAKA !

8 października odbyła się pikieta przed aresztem Warszawa Służewiec - protest przeciwko przetrzymywaniu więźnia politycznego Zygmunta Miernika pod hasłem:  ZWOLNIC MIERNIKA - WSADZIĆ KISZCZAKA !

Pomimo dotkliwego zimna przyjechali Niezłomni z Krakowa, Śląska, Poznania oraz Warszawy. Większość stanowili Konfederaci oraz reprezentant Solidarnych 2010 a nadto Klubu Gazety Polskiej z Chorzowa. Przywitała nas delegacja Policji oraz telewizja narodowa, za to nie przybyła TV Republika i TV Trwam (bojkotują też sam proces co bardzo smutne i znamienne…) 
Delegację protestujących (zaproszono 4 osoby w tym działaczkę Amnesty International) przyjął osobiście dyrektor aresztu Pan płk. Adam Karas oraz Pani major kierująca administracją więzienia. Zapewniono Niezłomnych o przestrzeganiu należnych praw Zygmunta Miernika  tzn. ma własne ubranie,  osobną celę bez kryminalistów, swobodę rozmów telefonicznych z automatu. Przebieg spotkania z władzami aresztu Warszawa-Służewiec przekazał zebranym na wiecu Pan Przemysław Sytek (przyjechał z Poznania).
W tym czasie zezwolono na widzenie A.Słomki (KPN) z osadzonym więźniem politycznym PRL i III RP Zygmuntem Miernikiem. Kondycja osadzonego nie budzi zastrzeżeń. Traktowany jest właściwie, 7.X otrzymał nawet wymianę pościeli na nową oraz kurtkę na spacery, gdyż policjanci nie pozwolili mu w sądzie nawet na zabranie odzieży z szatni !
Wiec wzbudził sympatię robotników remontujących areszt, ogromne zainteresowanie Służby Więziennej oraz osadzonych. Na zakończenie odśpiewano Rotę.
Złożyliśmy też pisma z wnioskiem o zajęcie się sprawą do Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich. Niebawem nagranie Wolnego Czynu a już dziś można obejrzeć relację  TV NarodowejBrak komentarzy:

Prześlij komentarz