25 października 2015

JUŻ PRÓBUJĄ FAŁSZOWAĆ WYBORY

Wybory do Sejmu i Senatu. Ruch Kontroli Wyborów informuje już o pierwszych nieprawidłowościach wyborczych:


24.10.2015
Warszawa Targówek OKW nr 906 – w spisie wyborców pojawiły się adresy  Warszawa Wschodnia 1 – bezdomni?
Gdynia Karwiny OKW nr 65 – wiceprzewodnicząca komisji zapowiedziała, że komisja nie będzie liczyła kart do głosowania w niedzielę rano. Karty trzech komisji znajdujących się w jednym budynku po przeliczeniu w sobotę, zostały zapakowane do nieoklejonych/ nieoznakowanych kartonów z dostępem osób trzecich. Zgłoszenie do komisarza wyborczego w Gdańsku.
Puławy – złamanie ciszy wyborczej – reklama mobilna Włodzimierza Karpińskiego przemierzała w sobotę ulicami miasta. Zgłoszenie do komisarza wyborczego w Lublinie
Rzeszów – Urząd Pocztowy na ul. Asnyka przez tydzień przetrzymywał pakiet do głosowanie korespondencyjnego i wydał go dopiero po osobistej interwencji w urzędzie. Sprawa dotyczyła osoby niepełnosprawnej
Kępice, powiat słupski – wymuszenie podpisu przez członków OKW w powiecie oświadczenia o przestrzeganiu  w ciągu dwóch dni 25 i 26.10. ustawy o dostępie do danych osobowych
Duczki, powiat Wołomin, woj. mazowieckie – dostarczono 1029 kart do głosowania do Senatu na 1700 upoważnionych do głosowania, zaś do Senatu 1330 kart
Miastko, pomorskie – część kart do głosowani jest bez listy PiS (do potwierdzenia jutro)
Polonia (okręg Waszyngton, USA) – 3 osoby nie otrzymało pakietów do głosowania korespondencyjnego, pomimo zarejestrowania się w ustawowym terminie.
Wyborca pomimo zarejestrowania się w serwisie Ewybory, potwierdzając tym samym chęć głosowania za granicą, nie został wykreślony ze spisu wyborców w Polsce.
Maków (pow. skierniewicki) – wadliwe karty wyborcze do sejmu. Na ok 1400 kart 107 miało kilka takich samych stron.
Wrocław – otrzymaliśmy kilka zgłoszeń telefonicznych zapowiedzi odmów wydawania kopii protokołów członkom komisji przez informatyków.
Sosnowiec – w książeczkach kart do głosowania brakuje listy wyborczej PiS, za to podwójnie występuje lista PO.
Śliwice w powiecie tucholskim okręg bydgoski – we wszystkich OKW gminy część zestawów kart do głosowania do Sejmu dostarczonych do lokali ma błędy w liczbie kandydatów, nazwiskach, niewłaściwą kolejność list kandydatów komitetów wyborczych. W ocenie członków OKW karty te wyglądają na dodruki. Niewykluczone, że sprawa dotyczy całego okręgu.

Apelujemy o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości bezpośrednio do pełnomocników Ruchu Kontroli Wyborów lub do serwis21@gmail.com.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz