24 września 2015

Polskie kluby piłkarskie ukarane za brak solidarności z islamskimi imigrantami

Czy można być ukaranym za to, iż nie chce się uczestniczyć w akcji solidarności z islamskimi imigrantami? Okazuje się, że tak, o czym przekonały się polskie kluby piłkarskiej ekstraklasy. 
UEFA zażądała od klubów wpłacenia na rzecz imigrantów 1 euro od każdego sprzedanego biletu. Także Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich przyłączyło się do pomysłu i zdecydowało się wskazać organizację pomagającą uchodźcom, na konto której trafić mają pieniądze zebrane od europejskich zespołów. Zgodnie z decyzją UEFA, gospodarze meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej mają oddać na rzecz pomocy imigrantom - 1 euro od każdego sprzedanego biletu.
W Poznaniu akcja skończyła się jednak szybciej niż się zaczęła. Podczas spotkania z portugalskim Belenenses w Lidze Europy stadion świecił pustkami. Jak informuje TVP Info - Kibice Lecha wolą, by pieniądze pomogły w ściągnięciu do Polski repatriantów z Kazachstanu albo Donbasu. Tak samo uważają władze Legii Warszawa, którą pierwszy mecz u siebie w Lidze Europy czeka w przyszły czwartek. W polskiej ekstraklasie trudno znaleźć klub, który nie protestuje przeciwko uchodźcom z krajów arabskich. Za ten sprzeciw komisja ligi ukarała już 6 klubów. Są to kary finansowe, zakazy wyjazdów kibiców i zamknięcia trybun.

NIE - DLA ISLAMSKIEJ INWAZJI
NIE - DLA UNIJNEJ OKUPACJI
TAK - DLA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz