23 września 2015

KORAN SURA IX - WALCZCIE I ZABIJAJCIE

Tym wszystkim, którzy w Polsce twierdzą że islam to pokojowa religia, a muzułmanie będą pokojowo nastawieni jako imigranci czy uchodźcy, przypominamy za portal euroislam słowa z Koranu, sura IX:
A kiedy miną zakazane miesiące, wtedy walczcie i zabijajcie pogan, gdziekolwiek ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki (wojna)...” Sura 9:5
1. Walczcie z nimi, a Allah ukarze ich waszymi rękoma, okryje ich wstydem, pomoże wam (zwyciężyć) nad nimi, uzdrowi piersi wierzących” (Sura 9:14)
2. „O wy, którzy wierzycie! Poganie są nieczyści, więc nie pozwólcie im zbliżyć się do Meczetu świętego po tym roku” (Sura 9:28)
3. „Żydzi mówią: “Uzajr jest synem Boga.” A chrześcijanie mówią: „Chrystus jest synem Boga.” Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Allah ich przeklina, jakże oni przewrotni i dalecy od prawdy!” (Sura 9:30)
4. „O Proroku! Walcz dzielnie przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich mieszkaniem będzie Piekło – okrutne miejsce w istocie(Sura 9:73)
5. „O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą stanowczością i wiedzą, że Allah jest z tymi którzy się go boją” (Sura 9:123)
Dla tych którzy zwracają uwagę, że są inne wersety przypominamy, że w islamie w sytuacjach gdy treść wersetów wzajemnie sobie przeczy, wcześniejsze zastępowane są przez późniejsze. Chronologiczny czas, w którym werset został napisany określa jego uprawnienia do ustalania polityki w islamie, zatem wcześniejsze bardziej pokojowe wersety zostały uchylone właśnie tymi z sury IX.


Natomiast w Biblii (czyli w chrześcijaństwie) zapisane jest generalna zasada - NIE ZABIJAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz