15 czerwca 2011

USTAWA O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH - WYJAŚNIENIE NIEWYJAŚNIAJĄCE

O tym jak posłowie reagują na wątpliwości społeczne, niech świadczy odpowiedź z biura poselskiego Lidii Staroń (PO) na list ostwart Andrzeja Zaremby ws. nowej ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej.
Dnia 13 czerwca 2011 15:53 "Lidia Staroń" <Lidia.Staron@sejm.pl> napisał(a):
Szanowny Panie,w związku z dużą iloscią napywającej do naszego Biura korespondencji z prosbami o pomoc i interwencje Pani Posel - uprzejmie informujemy, że poruszane przez Pana sprawy zostaly uregulowane w ustawie zapisami normującymi wysokosc pobieranych oplat i in. W związku z powyższym nie może dojsć do opisywanych przez Pana sytuacji (i w tym Pana wystapieniu i w poprzednim). Pozdrawiamy Biuro Poselskie>
Przypominamy, że zdaniem Andrzeja Zaremby projekt ustawy spowoduje patologie. Zainteresowanych odsyłamy do publikowanych przez nas artykułów:


Andrzej Zaremba odpowiedział na odpowiedź z biura poselskiego pani Staroń:


Szanowna Pani Poseł


W odpowiedzi oświadczam nic nikomu ta odpowiedź nie wyjaśnia. To ustawa WYWŁASZCZAJĄCA a Pani jest jej autorem. Proszę się ustosunkować do każdej z moich wątpliwości. Wyborcy tego oczekują pani Poseł. Z poważaniem Andrzej Zaremba
Jesteśmy za zmianami w spółdzielczości mieszkaniowej, wątpliwości Andrzeja Zaremby wymagają jednak poważnego potraktowania, gdyż materia jest zbyt poważna. Zamiast uchwalać kolejnego bubla, może warto zastanowić nad zgłoszonymi zastrzeżeniami i uwzględnić je w trakcie prac parlamentarnych. Apelujemy do PIS popierający tą nowelizację ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, a także do posłów innych klubów, by zgłosili odpowiednie poprawki, tak aby nie nowa ustawa nie stała się kolejną ustawą pozorną lub n-tym bublem, oraz aby była w pełni zrozumiała dla zwykłego obywatela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz